مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اصل و اساس کار یو پی اس (ups) چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

یو پی اس چیست ؟ انواع یو پی اس ها با سه نام تجاری اجزای مختلف تجهیزات یو پی اس خرید یو پی اس برای مصارف مختلف
یو پی اس چیست

برای خریدار یو پی اس مهم است بداند یو پی اس چیست ؟ و اساس کار یو پی اس چگونه است؟ چند مدل یو پی اس داریم؟ دستگاه یو پی اس متشکل از چند بخش اساسی میباشد که در این مقاله به آن می پردازیم. تجهیزات یو پی اس برای مصارف مختلفی کاربردی هستند از یو پی اس خانگی، یو پی اس دوربین مداربسته تا مدل های یو پی اس صنعتی تکفاز و سه فاز.

اصل و اساس کار یو پی اس (ups) چیست؟

یو پی اس چیست ؟

یو پی اس چیست

یو پی اس چیست؟ انواع یو پی اس چه تفاوتی با هم دارند؟ یو پی اس در حقیقت یک منبع انرژی بدون توقف است و از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به آن ها می پردازیم. یو پی اس تکفاز و یو پی اس سه فاز بسته به اشتراک برق مورد استفاده قرار می گیرد.

یو پی اس تامین کننده برق اضطراری در زمان قطع برق می باشد همچنین در بعضی مدل های یو پی اس توانایی اصلاح ولتاژ، مقابله با بالا زدگی ولتاژ یا افت ولتاژ وجود دارد. انواع یو پی اس در سه دسته جای می گیرند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انواع یو پی اس ها با سه نام تجاری

انواع یو پی اس ها با سه نام تجاری

انواع یو پی اس چیست ؟ انواع یو پی اس در بازار امروز توسط تولید کنندگان با سه نام معرفی می شوند یو پی اس های آنلاین یا برخط، یو پی اس آفلاین و یو پی اس لاین اینتراکتیو که ترکیبی از دو نوع یو پی اس دیگر است.

این نام ها فقط برای تجاری سازی استفاده می شوند و در استاندارد IEC این سه دسته با نام های VFD، VFI و VI طبقه بندی شده اند. خریدار یو پی اس با داشتن اطلاعاتی در این زمینه بهتر می تواند یو پی اس مناسب خود را انتخاب کند.

یو پی اس های VFD یو پی اس هایی هستند که ولتاژ و فرکانس خروجی به ورودی وابستگی دارد. یو پی اس مدل VFI این امر کاملا مستقل است که در بازار یو پی اس آنلاین شناخته می شود. ups مدل  VI همان مدل لاین اینتراکتیو است که ولتاژ تحت شرایطی وابسته و تحت شرایطی مستقل است.

اجزای مختلف تجهیزات یو پی اس

اجزای مختلف تجهیزات یو پی اس

اجزاء مختلف تجهیزات یو پی اس چیست ؟ اجزاء مختلف تجهیزات یو پی اس صنعتی یا خانگی، یو پی اس تکفاز یا سه فاز در جند بخش اصلی و فرعی خلاصه می شود. اجزاء اصلی شامل رکتیفایر، اینورتر و باتری می شود. اجزاء فرعی یو پی اس شامل کلید بای پس می شود.

عملکرد رکتیفایر در یو پی اس صنعتی یا خانگی تفاوتی ندارد اما ساختار و طراحی هایی متفاوتی برای رکتیفایر وجود دارد. رکتیفایر حقیقتا یکی از مولفه های اصلی یک یو پی اس می باشد. یکسو کننده یا رکتیفایر، ولتاژ AC را به ولتاژ DC تبدیل می کند، باتری ها را شارژ می کند و ولتاژ شناور را حفظ می کند، می تواند نوسانات ولتاژ ورودی گسترده را بپذیرد.

باتری ها بخش دیگر یو پی اس دارای تنوع شیمیایی می باشد و در رنج آمپرهای مختلف تعیین کننده مدت زمان پشتیبانی یو پی اس می باشد. باتری ها می توانند داخل یو پی اس و می توانند خارج از یو پی اس نصب شوند. در یو پی اس صنعتی باتری ها به صورت خارجی درکابینت باتری یا اتاق باتری نگهداری می شود.

اینورتر اما ولتاژ dc باتری را به ولتاژ ac تبدیل کرده و نظم دهنده و فیلتر کننده شکل موج خروجی ولتاژ می باشد.

خرید یو پی اس برای مصارف مختلف

خرید یو پی اس برای مصارف مختلف

خروجی یو پی اس چیست ؟ خروجی یو پی اس معمولا به صورت پریز یا ترمینال می باشد که مصرف کننده ها را پشتیبانی می کند. یو پی اس خانگی به پریز یو پی اس مجهز است برخی از یو پی اس های خانگی چند پریز دارند. در یو پی اس های طراحی شده توسط شرکت های مختلف خروجی های متفاوتی مثل خروجی usb برای یو پی اس دیده می شود.

یو پی اس دوربین مداربسته با خروجی 12 و 220 ولت موجود است این بسته به نوع دوربین مداربسته دارد. خرید یو پی اس برای آزمایشگاه و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی انجام می شود. می توانید برای خرید و استعلام قیمت یو پی اس های معتبر بازار از جمله یو پی اس فاراتل، تکام و سایر برندهای معتبر جهانی با کارشناس واحد فروش ارتباط برقرار کنید.

مهندس وزیرنژاد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید