مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

معرفی انواع یو پی اس با باتری داخلی

آنچه در این مقاله می خوانید...

کاربرد یو پی اس چیستیو پی اس با باتری داخلی
یو پی اس با باتری داخلی

یو پی اس با باتری داخلی در واقع از خانواده مینی یو پی اس ها و یو پی اس کوچک است. در این مقاله به شما خواهیم گفت که کاربرد یو پی اس با باتری داخلی در کجاها است و از کجا باید بدانید که استفاده از یو پی اس باتری داخلی بهتر است یا استفاده از یو پی اس با باتری خارجی، پس ما را تا انتهای مقاله همراهی فرمائید.

معرفی انواع یو پی اس با باتری داخلی

کاربرد یو پی اس چیست

کاربرد یو پی اس چیست

فرض کنید در حال کار با سیستم کامپیوتری خود هستید و یا اتاق عمل بیمارستانی را تصور کنید که مریض درحال جراحی است، در این بین ناگهان برق بیمارستان قطع می‌گردد و یا برق اون منطقه دچار مشکل می‌گردد و ممکن است تا یک مدت زمانی مجموعه برق نداشته باشد در این بین تکلیف مریضی که داخل اتاق عمل قرار داشته چی می‌شود؟!

طراحان برق و تاسیسات ساختمان به این فکر افتادند که باید از یک منبع برق اضطراری استفاده کرد تا در شرایط بحرانی به کمک تجهیزات برقی بی‌آید. از اینرو دستگاه یو پی اس و یا ژنراتور برق تولید گردید.

ژنراتور در واقع همان منبع برق اضطراری است و اصولأ در مراکز بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد به دلیل اینکه دارای سروصدا است و سوخت آن سوخت فسیلی است به هیچ عنوان برای ساختمان های مسکونی و یا ساختمان های در ابعاد کوچک توصیه نمی‌شود.

تا اینجا با کاربرد دستگاه یو پی اس آشنا شدید و متوجه شدید که دستگاه یو پی اس یک منبع برق پشتیبان برای برق اصلی یعنی برق شهر است.

یو پی اس با باتری داخلی

یو پی اس با باتری داخلی

دستگاه یو پی اس دارای سه نوع تکنولوژی ساخت متفاوت است که هرکدام از آنها بسته به اینکه مصرف کننده های شما چی هستند و اینکه دقیقأ چه نوع عملکردی را از آنها انتظار دارید، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • یو پی اس آفلاین: این نوع از یو پی اس برای مصرف کننده های توان پایین و اصولأ تجهیزاتی که در حد چند میلی ثانیه حساس به قطع شدن برق نیستند.
  • یو پی اس لاین اینتراکتیو: تکنولوژی لاین اینتراکتیو از یک ترانس یا مدار تثبیت کننده ولتاژ استفاده شده است که نوسانات و نویزهای داخل برق شهر حذف می‌کند.
  • یو پی اس آنلاین: پیشرفته ترین تکنولوژی ساخت یو پی اس است.

یو پی اس از نظر باتری به دو نوع یو پی اس با باتری داخلی و یو پی اس با باتری خارجی تقسیم می‌گردد.
استفاده از یو پی اس با باتری داخلی یا همان مینی یو پی اس ها برای تجهیزاتی است که توان مصرفی آنها پایینتر است و مدت زمان بک آپ یا مدت زمان پشتیبانی که از دستگاه یو پی اس انتظار دارند کم می‌باشد.

مهندس وزیرنژاد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید