مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مناسب ترین قیمت یو پی اس سرور

آنچه در این مقاله می خوانید...

سرور چیستاهمیت استفاده از یو پی اس برای سروراهمیت استفاده از یو پی اس برای سرورمناسب ترین یو پی اس برای سرورمناسب ترین یو پی اس برای سرورمناسب ترین قیمت یو پی اس سرورمناسب ترین قیمت یو پی اس سرور

برای اطلاع از قیمت یو پی اس سرور باید ابتدا مقدار توان مورد نیاز برای سرور را محاسبه کنید و بعد از آن می‎توانید قیمت یو پی اس سرور را محاسبه کنید.
امروزه به دلیل اطلاعات و حجم بسیار زیاد دیتاها که در مراکز بزرگ، کارخانجات و….. وجود دارد باید برای ذخیره کردن اطلاعات و دیتاها از سرور استفاده کنند.

سرور چیست

سرور چیست

در شرکت‎ها معمولأ یک کامپیوتر که دارای سخت افزار قدرتمندتری نسبت به سایر کامپیوترها دارد را به عنوان مرکز اصلی کامپیوترها یا به اصطلاحأ همان سرور می‎نامند.

در واقع سرور یک کامپیوتر دائمأ روشن است که بقیه کامپیوترها برای دریافت اطلاعات مورد نیاز خود، یک درخواست را به سرور می‎فرستند و سرور متناسب با درخواست به آنها پاسخ می‎دهد.

درصورتیکه این سرور فقط مختص به یک مکان باشد که از طریق شبکه داخلی بهم اتصال دارند را، سرور تحت شبکه می‎نامند.
در مقابل اگر سرورها مختص به کل دنیا باشند که از طریق اینترنت بهم اتصال دارند، سرورهای اینترنتی می‎نامند.

باتوجه به گفته های فوق پس سرور باید دارای سخت افزار بسیار قوی باشد که بتواند همزمان پاسخ چندتا سرور را بدهد، به همین دلیل قیمت سرور بسیار گران می‎باشد.

اهمیت استفاده از یو پی اس برای سرور

اهمیت استفاده از یو پی اس برای سرور

به عنوان مثال فرض کنید در یک شرکت یا مجموعه بسیار بزرگ مشغول به کار هستید و تمامی کامپیوترها باهم یا از طریق شبکه محلی یا از طریق اینترنت اتصال دارند و دائمأ درحال داد و ستد اطلاعات بین هم هستند.
ناگهان برق مجموعه دچار مشکل شده و قطع می‎گردد و تمامی کامپیوترها حتی سرور هم خاموش می‎شود.

و در این بین شما نمی‎دانید که آیا اطلاعات خود را داخل سرور ذخیره کرده‎اید یا نه مجبور هستید دوباره از ابتدا اطلاعات را وارد کنید.

تنها دستگاهی که می‎تواند در اینجور مواقع به کمک شما بیاید و اجازه دهد در حد چند دقیقه اطلاعات را ذخیره کنید، دستگاه یو پی اس می‎باشد.

مناسب ترین یو پی اس برای سرور

مناسب ترین یو پی اس برای سرور

همانطور که در بالا بیان گردید استفاده از یو پی اس برای سرور بسیار مهم و حیاتی می‎باشد.

از طرفی به دلیل اینکه دستگاه سرور بسیار گران قیمت می‎باشد پس باید یو پی اسی انتخاب گردد که از همه نظر بتواند امنیت سرور را تامین کند.

همانطور که مستحضر هستید یو پی اس سه نوع تکنولوژی ساخت دارد: آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو. (برای داشتن اطلاعات بیشتر شما را به خواندن مقاله انواع یو پی اس چیست و مشخصات آنها این دعوت می‎نماییم.)

از بین سه نوع ساخت تکنولوژی فوق، نوع آنلاین مناسبتر می‎باشد، به این دلیل که بدون تاخیر زمانی وارد مدار شده و برق لازم برای سرور را تامین می‎کند و یکی دیگر از ویژگی ها این تکنولوژی آنلاین این است که ابتدا برق شهر به طور کامل پاکسازی کرده و بعد به سرور انتقال می‎دهد.

مناسب ترین قیمت یو پی اس سرور

مناسب ترین قیمت یو پی اس سرور

همانطور که در ابتدا مقاله بیان گردید برای خرید یو پی اس سرور ابتدا باید توان مصرفی سرور را محاسبه کنید.
توان مصرفی سرور بسیار متنوع می‎باشد و نمی‎شود دقیق بیان کرد اما با این حال بصورت تقریبی میشه گفت سرور های کوچک توان مصرفی 1200 وات و سرورهای بزرگ توان مصرفی 2200 وات دارند.

برای محاسبه توان یو پی اس بعد از محاسبه توان سرور یک 30% به عنوان محدوده احتیاط در نظر گرفته و باتوجه به Power Factor یو پی اس مقدار توان یو پی اس محاسبه می‎شود.

تقریبأ می‎شود گفت بین 3KVA تا 6KVA می‎توانیم برای سرور یو پی اس تهیه کنیم.

قیمت یو پی اس سرور باتوجه به ظرفیت یو پی اس و همچنین مدت زمان پیشتیبانی متفاوت می‎باشد.

مهندس وزیرنژاد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید